XRP fiyatı, acı çekmesine rağmen son 24 saat içinde %6 arttı. 16 Nisan’da %28’lik düşüş. Kripto, 1 Mayıs’ta toparlandı ve %12’lik bir artışla gün geçtikçe güçlendi.

XRP, önümüzdeki haftalarda toparlanma yolunda ilerliyor.

Önerilen Okuma | Adında Ne Var? Ethereum Alan Adı Satış Artışı %2,300

 XRP’s expected jump would be at 30% in Q2 this year. (Image credit: Dreamstime.com)

Ripple (XRP) – Kripto Sahnesine Öncülük Etmek

XRP, Bitcoin ve Ethereum ile birlikte erken kripto pazarının öncülerinden biriydi. 2017’nin başlarında büyük fiyat artışları yaşayan erken kripto para piyasasının öncülerinden biriydi.

Son zamanlarda, diğer tüm kripto para birimleriyle birlikte kripto, politik, çevresel ve düzenleyici sorunlar nedeniyle kargaşa ve bodur bir büyüme yaşıyor.

Düşüş bekleniyordu, ancak tüm dünyadaki kripto tüccarları için olduğu gibi mutlu bir durum değil. Ancak, diğerlerinden farklı olarak XRP toparlanıyor ve ivme kazanıyor gibi görünüyor.

Ripple-SEC Hukuk Savaşı

XRP şu anda 0,63 $’ lık gün içi en yüksek seviyeleri gördükten sonra 0,61 $’ dan işlem görüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan bir davadan kaynaklanan aksiliklere rağmen, yükselişe geçmesi olumlu yatırımcı ve teknik duyarlılık tarafından tetiklenmiş görünüyor.

Ripple, XRP kullanarak yasa dışı menkul kıymet sattığı için SEC tarafından dava edildi. Yine de, Ripple bu yasal savaştan piyasa değerinde kazanıyor gibi görünüyor.

XRP’deki Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satım olarak kabul edilen maksimum noktaya gelmiş gibi görünüyor ve bu da ağır satış faaliyetinin kendisini kuruttuğuna işaret ediyor. Bu senaryo ile yatırımcılar normalde diğer giriş noktası satın alma fırsatlarına yöneleceklerdir.

XRP total market cap at $29.76 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

RSI, belirli bir madeni paranın veya varlığın aşırı satılıp satılmadığını veya aşırı satın alındığını belirlemek için piyasa fiyatındaki mevcut dalgalanmaları veya hareketleri ölçer.

RSI’nin 30’un altında bir okuma ile teknik analiz göstergesi, varlığın aşırı satıldığı anlamına gelir. SEC davası devam ederken bile yatırımcılar etkilenmemiş görünüyor.

Önerilen Okuma | SEC ve Ripple, Yasal Savaşı 2023’e Kadar Uzatmayı Kabul Ediyor; XRP, Vakanın Ağırlığını Alıyor

Hukuki Kavgaya Rağmen Momentum

Ripple, bir süredir sürüklendiği için yasal savaşı kaybettiği perspektifinde çalışıyor. Yine de, Ripple rahatsız değil.

Bunun yerine şirket, özellikle Amerika Birleşik Devletleri dışında büyümede bir atılım için hazırlandıklarından emin. XRP’nin beklenen sıçrama atışı bu yılın ikinci çeyreğinde %30 olacak.

Mevcut satın alma hissi 0,58 dolara yükseldi ve bu yıl Ocak ayında sağlam destek sağladı ve XRP’yi %50’nin üzerine çıkmaya zorladı. Günlük fiyat grafiklerinde XRP/USD ikilisi şimdi 0,58 dolar seviyesinde güçlü destek sağlıyor.

Önümüzdeki birkaç ay içinde 0.18 dolara düşüş eğilimi gösteren azalan bir üçgen paterni ile daha düşük bir trend çizgisine işaret ediyor.

Genel olarak, XRP, SEC ile devam eden yasal mücadeleden faydalanmış görünüyor. Buna karşılık, XRP tüccarlar için spekülatif bir varlık haline geldi.

Featured image from VOI, chart from TradingView.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort