Vitalik Buterin, ETH 2.0 Süreci Hakkında Merak Edilenleri Anlattı .

Vitalik Buterin, önümüzdeki 5-10 yıllık ETH 2.0 gelişimi hakkındaki yol haritasını tweet’ledi. Topluluk anında tepki verdi. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, ETH 2.0 için kişisel yol haritasını 18 Mart’ta gönderdiği tweet ile açıkladı. Mesajda, projenin önümüzdeki 5 ila 10 yıllık gelişim sürecini kapsıyor. Gönderdiği mesajda Vitalik, küresel ölçekteki güncel zorluklara rağmen araştırma ve geliştirmenin devam edeceğini vurguladı. Ayrıca, sistem güncellemesinde daha az karmaşıklık olması gerektiğine dikkat çekerek, yaklaşan değişikliklerin çoğunun daha önce belirtilen sorunlara çözüm bulacağını belirtti. Şu eklemeyi yaptı:

“İkinci dereceden parçalama yaklaşımı, eth1 -> eth2 kadar büyük bir yükseltmenin gerekmeyeceğini garanti eder; bunun yerine, et2’den itibaren işler düzenli aralıklarla artış gösterecektir.”

Mesajda Vitalik, Ethereum’un gelişiminin son iki yılına da ışık tuttu:

“Genel olarak, son ~ 2 yılda, ‘mavi gökyüzü’ araştırmalarıyla ciddi bir değişim elde edildi. Neyin mümkün olduğunu anlamaya çalışmamız, somut araştırma ve geliştirmeye önem verip belirli ilkelleri optimize etmeye odaklanmamız mümkün oldu. Uygulanabilir olduğunu bildiklerimizi uygulamaya alıyoruz.”

Kripto topluluğundan gelen farklı yanıtlar

Bazıları projeye olumlu yanıt verdi ve projenin devam eden evrimini dört gözle beklediklerini belirtti. Bununla birlikte, haber yayına hazırlanırken en popüler yorum, önerilen geliştirme programının Ether’in fiyatını nasıl etkileyeceğine dair spekülasyon oldu.

(- CBC Casper, eth2 için ilk konsensüs algoritması değil mi?
– Hayır, ilk önce Casper FFG var.
– Bu saçmalıkları okuyacak değilim. Bana roket gibi yükselen bir grafik gösterin!)

Kaynak: Vitalik Tweet

Projenin bu yılki ana hedefinin ETH 2.0’ın 0 Aşamasını (Phase 0) başlatmak olduğunu söyledi. ETH 2.0 bağımsız bir hisse kanıtı (Proof of Stake) ağı olarak başlayacak. Ether’in fiyatı yılın başında 130 dolardan şubat ayı ortalarında yüzde 111 artışla 274 dolara yükseldi. Son piyasa düzeltmesinin ardından, Ether’in fiyatı 86 dolara kadar düştü. Haber yayına hazırlanırken Ether’in fiyatı 137 dolara yaklaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort