Input Output CEO‘su Charles Hoskinson, bir röportajında Bitcoin‘in dünyanın rezerv para birimi olma yeteneğini masaya yatırdı. 

Hoskinson, Kripto üretimindeki sınırların yüksek bir üretim maliyetinden kaynaklandığı iddiasındansa bunun aslında yalnızca dayanak varlığın para politikasından ve faydasından kaynaklandığını iddia etti.


Hoskinson, Kripto üretimindeki sınırların yüksek bir üretim maliyetinden kaynaklandığı iddiasındansa
bunun aslında yalnızca dayanak varlığın para politikasından ve faydasından kaynaklandığını iddia etti.

Bitcoin Rezerv Birim Olmak İçin Geliştirilebilir

“Sadece ulus-devletlerin ihtiyaç duyduklarını hissettikleri şeye inecek. Yine de, ulus devletlerin ABD dolarını bir gecede düşürmesini beklemiyor. Bir ışık düğmesi gibi olmayacak, aniden dolardan kurtulduğumuzda, daha çok bir planör gibi olacak.” diye konuşan milyarder, Bitcoin yerine Cardano gibi coin’leri işaret ederek “Daha verimli alternatifler varken enerji yoğun bir süreç kullanmanın bir anlamı olmadığına” inandığını kaydetti.  

Hoskinson “Dijital bir standart, akıllı sözleşmeler, meta veri standartları ve saniyede milyonlarca işleme ulaşabilen yüksek verimli sistemler sunmalıdır” diyor ve Bitcoin’in şu anda bunlardan hiçbirini sağlayamayadığını belirtti. Ancak “bunun gibi bir ürün için imkansız olmadığını” sözlerine ekleyen CEO, kripto para biriminin “kesinlikle gelişebileceğini” söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort