Zamanla, kripto piyasası borsa ile yakın bir ilişki sürdürdü. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, Şubat ayında ilk kez ABD hisse senetleri ile aynı hızda yükseldi. Sonuç olarak, jetonun S&P 500 ile 40 günlük korelasyon katsayısı 0,65’e ulaştı.

Fren endişeli yatırımcıların geçen hafta fiyat aktivitesinde bulunmalarına rağmen, Ethereum (ETH) fiyatı hafta sonu yükselmeye hazırlanıyor. Ticaret hacmi geçen hafta artmış olsa da ve bu nedenle daha tutarlı dalgalanmalara yol açması gerekirken, fiyat duyarlılığı jeopolitik haberler, kazançlar ve borsa kırbaçlarından etkilendi.

Ethereum Fiyatı Türbülansa Tanıklık Ediyor

Ethereum’un fiyatı, yatırımcılar ve tüccarlar için kazançlara, jeopolitik olaylara ve yatırımcıların bir ışık anahtarı gibi riskten açıktan riske geçmeye tepki olarak büyük dalgalanmalarla birlikte yorucu bir hafta geçirdi. Ancak volatiliteyle birlikte fırsatlar da geliyor ve tüm bu olaylar hafta sonuna doğru azaldıkça, boğalar oyun alanına sahip olacak ve doğru giriş seviyelerini seçerlerse fiyatı 3.500 dolara kadar yükseltebilecekler. Aşırı alım bölgesinde işlem yapmadan önce, RSI’nin tekrar 50’nin üzerine çıkmasını ve bol bol yer açmasını bekleyin.

Bir kripto piyasası davranış analiz aracı olan Santiment’in istatistiklerine göre, Ethereum’un S&P 500 endeksi ile güçlü (+ve) bir korelasyonu var. S&P 500 endeksi rakamlarındaki yüzde 1,8’lik düşüşün ardından ETH fiyatı yüzde 3 arttı.

Source: Santiment

29 Nisan tarihli tweet katma,

SP500’de +%1,8’lik bir günle desteklenen Ethereum, hisse senedi piyasalarıyla sıkı korelasyonu ile 2.930 doların üzerine çıktı.

Şimdi, yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, ETH’nin en güçlü alıcıları olan balinalar, ek ETH satın alarak misilleme yaptı. O gün, 100.000 doları aşan balina işlemlerinin sayısı çarpıcı bir şekilde arttı.

Dört saatlik bir süre içinde bu tür 1.451 işlem belgelendi. Santiment’e göre bu sıçrama, kilit paydaşların fiyat artışına dikkat ettiğini gösterdi.

Önerilen Okuma | Overdrive, Outpace Bitcoin ve Ethereum’da Metaverse Jetonları

Hisse Senedi Piyasası Korelasyonu ETH İçin İyi mi?

Bu, ETH’nin borsa ile gelişen bir ilişkinin belirtilerini ilk kez göstermesi değildi. İkili, üç hafta önce bildirildiği üzere 31 Mart’ta birlikte battı, ancak 1 Nisan’dan sonra tekrar tırmanmaya başladı. Eter, Mart ortasından bu yana SP500 ile birlikte yükseldi.

Kripto ayetindeki her olumlu duruma olumsuz bir muadili eşlik eder. Sonuçta bu bir gerçek. Bu senaryo bir istisna değildir. Özellikle kriptonun hisse senetleriyle olan güçlü ilişkisi harikalar yaratabilir. Öte yandan, farklı saygın kuruluşlar, bunun için uyarı durumlarını sansürlediler.

Ethereum

ETH/USD has remained below $3k. Source: TradingView

BitMex’in eski CEO’su Arthur Hayes, bu durumda bu bağlantı hakkında uyarı işaretleri verdi. Şaşırtıcı bir şekilde, Federal Rezerv enflasyonla savaşmak için para politikasını sıkılaştırdıkça, borsa 2022’ye kadar büyük bir düşüşe gidiyor gibi görünüyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Vadeli İşlem Temeli Bir Yılın En Düşük Seviyelerine Yakın, Bu BTC’yi Nasıl Etkileyecek?

Featured image from Pixabay, Santiment, chart from TradingView.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort