Ripple Labs’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, SEC’in Ripple’a karşı davasının neden gelecek yıl bitebileceğini açıkladı. Şimdiye kadar davayı takip eden herkese teşekkür ettiğini söyleyen Alderoty, Ripple SEC davası için Twitter’da açıklamalarda bulundu. Ripple Labs’ın genel danışmanı Stuart Alderoty’nin en can alıcı sözü ise şu oldu:

“Ripple, davayı bir an önce çözmek için çok çalışıyor.”

Alderoty hem Ripple hem de mahkemenin çok çalıştığını ve bu nedenle kararın 2023’te elde edilmesini beklediğini belirtti. Ripple Labs tarafında davanın önümüzdeki yıl sonlanması öngörülüyor. Ancak SEC, yasal davanın sona ereceği günü ertelemeye çalışıyor.

Konuda, SEC’in davanın her gününde XRP’ye sahip ABD merkezli kripto yatırımcılarına, Aralık 2020’de Ripple’a dava açıldığında olduğu gibi zarar verdiğini, 15 milyar dolarlık XRP piyasa değerine ölümcül bir darbe vurulduğunu belirtti. ve bu, SEC’in koruduğunu iddia ettiği yatırımcılara karşı bir darbe oldu.

SEC, kripto pazarında kafa karışıklığı oluşturuyor

Alderoty topluluğa, düzenleyici kurum Ripple Labs aleyhine dava açtığında, ABD’de XRP ticaretini durdurmak için mahkemeden asla izin almaya çalışmadığını hatırlattı. Bununla birlikte, ülkede yerleşik birkaç kripto borsası (Coinbase, Bittrex gibi) ve dünyanın diğer yerlerinde askıya alındı. Borsalar sırasıyla XRP’yi delist etmişti.

SEC, Ripple ile mücadelenin yanı sıra, kripto para piyasasını “belirsizlik bulutu” içinde tutarak ABD’de genişlemesini engelliyor. Son araştırmaya göre şu anda yaklaşık 40 milyon ABD vatandaşı kripto para birimine sahip. Buna rağmen SEC, çoğunu menkul kıymetler olduğunu ve kripto borsaları üzerinde daha fazla kontrol talep ettiğini iddia etmeye devam ediyor.

SEC, yetki alanlarındaki herhangi bir dijital borsayı kapatamazken, kripto pazarında kafa karışıklığı yaratmak için mümkün olan her taktiği kullanıyor ve kullanmaya devam edecek.

Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort