– Kripto para endüstrisinde günün öne çıkan gelişmelerinden derlediğimiz haber özetlerine içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Bitfinex borsasından çalınan 94.000 Bitcoin ABD Hazine Bakanlığı tarafından kurtarıldı

Bitfinex borsası, 2016 yılında uğradığı bir siber saldırı sonucu 3,6 milyon dolar değerinde Bitcoin kaybetmişti. ABD Adalet Bakanlığı, çalınan 94.000 Bitcoin’lerin ele geçirildiğini açıklamasından sonra Bitfinex’in yerel tokeninde önemli bir artış gözlemlendi ve LEO, tüm zamanların en yüksek değeri 8,14 dolara kadar yükseldi. 

Samsung, yeni modelinin tanıtımını Metaverse’de gerçekleştirecek

Samsung merakla beklenen Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni cihaz serisini Metaverse ortamında tanıtılacak. Etkinlik YouTube üzerinden de canlı izlenebilecek. 

Samsung, Galaxy S22’yi yeni inşa edilmiş Decentraland sanal ortamında sergileyecek. Katılım için kripto para cüzdanı bağlanması isteniyor. Ancak bu isteğe bağlı. Yine de Samsung, cüzdanlarını etkinliğe bağlayan kişiler için bazı hediyeler verilebileceği bildiriliyor.

JPMorgan (NYSE:JPM), Bitcoin için fiyat tahminini yükseltti

JPMorgan, Bitcoin hedefini 150.000 dolara yükseltti. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin,  Amerikan bankacılık devi JPMorgan tarafından yapılan uzun vadeli fiyat tahminine 150.000 dolara ulaşabilir. Daha önce 146.000 dolar yapılan tahminde bir miktar yukarı yönlü revize söz konusu.

Bu tahmine göre Bitcoin’in piyasa değeri ise ortalama 2,7 trilyon dolar olması gerekiyor. Bitcoin’in şimdiye kadar en yüksek piyasa değeri, 10 Kasım tarihinde görülen 1,3 trilyon dolardı.

En büyük BNB balinalarından ADA coin yatırımı dikkat çekti

WhaleStats verilerine göre Cardano yerel tokeni ADA,  BSC balinaları tarafından satın alınan ilk 10 token arasında geri dönüş yaptı. Son verilere göre en büyük BNB balinalarından biri beş milyon ADA satın aldı.

WhaleStats, izlediği en büyük 1.000 BNB balinası arasında beşinci sırada yer alan bir BNB balinasının beş milyon ADA (yaklaşık 5.950.000 dolar değerinde) satın aldığını bildirdi.

Haftalık bazda en çok değer kazanan GALA token

Gala (GALA), son bir haftada yüzde 80 oranında değer artışıyla ilk 100 kripto para arasında en çok kazandıran altcoin oluyor. Son haberlere göre ise GALA ağı oldukça hareketli.  

GALA oyunları, oyuncuların oyunlarının gerçek mülkiyetine sahip olmalarını sağlayan farklı türde blok zincir oyunları sunuyor. Örneğin, oyun içi karakterler, görünümler ve öğeler, oyuncuların oyun oynarken sahip olabileceği NFT’lerden sadece birkaçı.

Google (NASDAQ:GOOGL) Cloud, kripto madenciliğinde kötü amaçlı yazılım algılama özelliği sunacak

Google Cloud, daha fazla şirketin bulut depolama teknolojisini benimsemesiyle artan yasadışı kripto para madenciliği tehdidi için güvenlik özelliklerini genişletiyor.

Google Cloud istemcilerini ve altyapısında çalışan sanal makineleri korumak için şirket, en yeni tehdit algılama katmanı olan Virtual Machine Threat Detection’ı (VMTD) duyurdu.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir