Sosyal medya devi Instagram için NFT desteği hazırlıkları hızlanmış durumda. Bir pilot çalışmaya başlanacağı belirtilen platformda kullanıcılar artık profillerinde ürünlerini sergileyebilecekler.

Meta’nın sahip olduğu bir sosyal medya devinin Ethereum, Polygon, Solana ve Flow için non-fungible token (NFT) entegre etmeyi planladığını belirtti. Söz konusu ağlar çoğunlukla dijital koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor ve Ethereum üzerindeki Bored Ape ürünleri bu konuda önde gelen isim konumunda.

Pilot uygulama, ABD merkezli küçük bir NFT destekçisi grubu kapsayacak. Buna ek olaraksa lansman sırasında tüm ağ desteklerinin birden sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Instagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan cüzdanları desteklemeyi amaçlıyor. Kullanıcılar cüzdanlarına yerleştirildikten sonra, NFT’nin sahipliğini doğrulayabilecek, profillerinde görüntüleyebilecek ve onu oluşturan sanatçıyı tanımlayabilecekler.

CoinDesk tarafından Twitter’ın Ocak ayında altıgen NFT profil fotoğraflarında ilk kez yaptığı gibi, Instagram’ın NFT yayınlamak ve paylaşmak için kullanıcılardan ücret almayacağı doğrulandı.

Kararın NFT için yeni kültürel perspektifi hızlandırması muhtemel. Instagram’ın ayda bir milyardan fazla aktif kullanıcısı var ve çoğu sanatlarını tanıtmak ve satmak için kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort