Ethereum mütevazı olsa da yukarı yönde hareket etmeye çalışıyordu. ETH’nin işlem gördüğü aralık sırasıyla 2800 ila 2900 dolar arasında kaldığı için fiyat hareketi sıkı oldu.

Fiyatlar sürekli olarak 2900$’ı yeniden test etmeye çalışıyor, ancak yukarıda belirtilen seviyeden reddedilmeyle karşı karşıya kaldı.

Satıcılar şu anda fiyatı 2900 doların altına itti. Geçen hafta, ETH %7’nin üzerinde kaybetti, ancak son 24 saat içinde kral altcoin toparlanma belirtileri gösterdi. Madeni para, fiyatlarda %1’lik bir artış kaydetti. Bu gelişme, boğaların piyasaya yeniden girmesini mümkün kılabilir.

Boğaların altcoin için daha düşük fiyat seviyelerinde alım yaptığı iyi bir işaret. Bu, fiyatların yaklaşan ticaret seanslarında yükselebileceğini gösteriyor.

Ethereum Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

Ethereum
Ethereum, bir günlük grafikte yükselen bir üçgen yanıp sönüyor. Görüntü Kaynağı: TradingView’de ETH/USD

Ethereum, yazı yazılırken 2871 dolar olarak fiyatlandırıldı. Ani direnç işareti 3028 $ seviyesindeydi, son işlem seanslarında ETH gücünü kaybetti ve 3000 $ fiyat işaretinden reddedildi.

Kapanış fiyatı önceki seanstan daha yüksek olduğu için işlem gören hacim yeşil olarak görüldüğünden, kripto para olumlu fiyat hareketi belirtileri gösterdi.

ETH yükselmeyi başarırsa, 3000 doları kırabilir ve 3263 dolara yakın işlem görebilir. Öte yandan, kripto para için yerel destek seviyesi 2794 dolardı ve hangi ETH’nin 2437 dolardan işlem göreceği konusunda işlem yapamadı.

Kral altcoin, yükseliş olarak nitelendirilen yükselen bir üçgeni tasvir etti. Artan bir üçgen pozitif devam modeli. Yükselen bir alt trend çizgisine ve düz bir üst trend çizgisine sahiptir. ETH daha yüksek dipler yapmaya devam ederken, alıcılar şu anda satıcıları alt etmeye çalışıyor.

İlgili Okuma | Bu Ethereum Göstergesi Neden Boğa Devamına İşaret Ediyor?

Teknik Analiz

Ethereum
Ethereum’un alıcıları, dört saatlik grafikte piyasaya yeniden girmeye çalışıyor. Görüntü Kaynağı: TradingView’de ETH/USD

Ethereum’un kısa süreli toparlanması, fiyatları 20-SMA çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışabilir. Şu anda ETH, satıcıların kısa vadede piyasayı ele geçirdiğini gösteren 20-SMA çizgisinin altında işlem görüyordu.

Alıcıların, fiyatlar düşerken bile ETH fiyatlarını sadece 24 saat önce 20-SMA’nın üzerinde işlem yapmaya ittiği belirtilmelidir.

Bu okuma, alıcıların fiyatların artacağı beklentisiyle varlığı daha düşük fiyat seviyelerinde agresif bir şekilde satın aldıkları anlamına geliyordu.

Göreceli Güç Endeksi’nde, gösterge yarım çizginin altına yerleştirilmiş olsa da hafif bir artış kaydetti. Bir artış, alıcıların piyasaya geri dönme olasılığını yeniden doğrular.

Ethereum
Ethereum, dört saatlik grafikte çıkışlar üzerinden daha fazla sermaye girişine sahip olmaya devam ediyor. Görüntü Kaynağı: TradingView’de ETH/USD

Ethereum’un dalgalı fiyatları Müthiş Osilatöre yansıdı. Gösterge, fiyat momentumunu gösteriyor, ancak yanıp sönen kırmızı histogramlara rağmen ETH toparlanma belirtileri gösteriyor.

Kırmızı histogramlar, ETH’nin sonraki ticaret seanslarında tırmanabileceğini gösteren boyutta düşüyordu.

Chaikin Money Flow, Ethereum’un 3000 doları aşmak için mücadele etmesine rağmen sermaye girişlerinin çıkışlardan daha fazla olduğunu belirtti.

Bu, mevcut düşüşe rağmen ETH’nin ani direnç işaretini izlediğine dair yukarıdaki göstergelere tekabül ediyor.

İlgili Okuma | Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum Üzerinde Düşüyor. İşte Satın Aldıkları Şey

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort