Piyasa değerine göre en büyük meme parası olan Dogecoin, bir haftaya yakın bir süredir kanıyor. Madeni paranın fiyatları son 24 saatte düşüş eğilimindeydi ve yazının yazıldığı sırada olumsuz görünmeye devam etti. Geçen hafta, Dogecoin düşen alım gücü nedeniyle %4.9 kaybetti.

Boğalar bu ayın başından beri listelerin dışında kaldı. Mevcut fiyat hareketi devam ederse, Dogecoin en yakın destek hattını hedefleyecektir. Yatırımcılar piyasadan kaçmaya devam ederken ayılar piyasanın kontrolünü ele geçirdi.

Aynı zamanda geçen yılla karşılaştırıldığında, Dogecoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 dolardan %82 ​​düştü. Sadece yatırımcılar değil, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin faiz artırımına ilişkin toplantısı da yatırımcıları diken üstünde tuttu.

Dogecoin Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Dogecoin
Dogecoin, dört saatlik grafikte 0.13 $ olarak fiyatlandırıldı. Görüntü Kaynağı: TradingView’de DOGE/USD

Dogecoin, yazı yazılırken 0.131 $ olarak fiyatlandırıldı. Madeni para, 0.131 dolarlık destek hattının oldukça üzerinde fiyatları tuttu çünkü meme-coin geçen ay bu fiyatın çok az altına düştü. Son birkaç hafta içinde Dogecoin nispeten dalgalı fiyat hareketi gördü.

Dogecoin için fiyat toparlanması kısa sürdü çünkü kripto para geçen ayın son haftasında yükseldikten hemen sonra fiyat momentumunu koruyamadı. Meme-madeni para, grafiklerinde iki kez aşağı yönlü şamdanlar gösterdi ve bu okumadan sonra her seferinde fiyatlar düştü.

Düşüşü saran mum çubuklarından sonra oldukça yaygın bir senaryo olduğu için varlığın satılması doğal görünmüyor. Fiyatlar mevcut seviyesinin altında hareket etmeye devam edebilir. Madeni para için anında destek 0.129 $ ve ardından 0.118 $ olarak gerçekleşti.

Dogecoin en son Mart ayında 0.118 $ fiyat seviyesinin yakınında işlem gördü. Öte yandan, boğalar gelirse, madeni para 0.14 doları hedefleyebilir.

İlgili Okuma | Dogecoin Düşen Bir Kama Modeli Görüntüler; İşte Anlamı

Teknik Analiz

Dogecoin
Dogecoin, dört saatlik grafikte alım gücünde bir düşüş gösteriyor. Görüntü Kaynağı: TradingView’de DOGE/USD

Madeni para 20-SMA çizgisinin üzerinde işlem yapmaya çalışırken, piyasadaki boğalar son işlem seanslarında yollarını bulmaya çalıştı. 20-SMA çizgisinin üzerinde işlem yapmak aynı zamanda piyasada alım gücünde bir toparlanma anlamına gelir.

Bu, artan taleplerle birlikte fiyatların 20-SMA çizgisinin üzerine itilebileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, basın zamanında, satıcılar pazardaki alıcılardan fazlaydı. Göreceli Güç Endeksi ayrıca artan sayıda alıcıya karşılık gelen küçük bir artış kaydetti, ancak bu yazının yazıldığı sırada satın alma gücü düşük kaldı.

Dogecoin
Dogecoin, dört saatlik grafikte sermaye girişlerinde bir artış yaşadı. Görüntü Kaynağı: TradingView’de DOGE/USD

MACD ve Chaikin Money Flow’un her ikisinin de mem-madeni para için boyamak için farklı bir resmi var. Her iki gösterge de yazma sırasında olumlu bir okumaya işaret etti.

Piyasa momentumunu belirleyen MACD, bir yükseliş geçişi geçirdi ve fiyatların yükselişe geçtiğini gösteren yeşil histogramlar sergiledi. Gösterge, DOGE’nin toparlanmaya çalıştığı geçmiş anlık işlem seanslarına dayalı sinyaller veriyor olabileceğinden, buna bir parmak koymak için hala oldukça erken.

Chaikin Para Akışı, sermaye girişlerini ve sermaye çıkışlarını gösterir. Gösterge, sermaye girişlerinin arttığını gösteren yarım çizginin üzerinde görüldü.

Kısa vadede, DOGE düşüş eğilimi gösterdi, ancak yatırımcılardan gelen talep, yaklaşan ticaret seanslarında ayıları uzaklaştırabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Boğa İpuçları Veriyor, FED Toplantısı Engel Olacak mı?

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort