Dogecoin, istikrarlı bir şekilde %9 düşerek ivmesini sürdürmekte zorlanıyor. Ve öyle görünüyor ki yatırımcılar çiplerin olabilecekleri yere düşmesine izin veriyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alacağının açıklanmasının ardından DOGE yüzde 26 yükseldi ve özellikle Tesla CEO’sunun Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldığı haberinin ardından her şey yükselişe geçti.

Önerilen Okuma | Dogecoin (DOGE) İşlem Hacmi Düşüşü – İşte Nedeni

Musk, DOGE İçin İşleri Sallıyor

Görünüşe göre, popüler meme madeni parası, Musk’ın %9,2 hisse ile Twitter yönetim kuruluna katılmaya karar verdiği 5 Nisan’da keskin bir yükseliş yaşadı. Artık DOGE tüm kazanımlarını kaybediyor ve kısa sürede sert bir şekilde düşüyor.

Görünüşe göre Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından satın alma pompası pratikte kısa ömürlü oldu. CoinMarketCap’e göre bugün DOGE %9 ile hızlı bir şekilde düşüyor. Şu anda, DOGE değeri, dün 0.1667 dolar civarında zirveye ulaşan jeton başına 0.14 doların biraz üzerinde.

Lansmanından sonraki ilk aylarda DOGE yükseldi ve hatta Mayıs 2021’de 0,73 doların üzerine çıktı.

O zamandan beri, Dogecoin, kendi kendini beğenmiş “Dogefather” Musk ile sürekli olarak bağlantılı olmasına rağmen, çekiş kazanmakta zorluk çekiyor.

Akıllı memleri ve tweet’leri, köpeklerden ilham alan meme paraları için daha fazla dikkat çekiyor.

DOGE total market cap at $18.10 billion on the weekend chart | Source: TradingView.com

En Popüler Köpeklerden Esinlenen Meme Coin

Dogecoin, şaka olarak yaratılmış, köpeklerden ilham alan bir madeni paraydı (özellikle Shiba Inu köpeği). Hızlı bir şekilde üç saat içinde oluşturuldu.

Musk, yaratılmasından sonra, DOGE’ye (ve diğer dijital jetonlara) verdiği destek konusunda çok açıktı. insanların kriptosu.

Twitter’daki enstantaneleri DOGE fiyatını doğrudan etkiler. Centibillionaire’in kripto üzerindeki etkisi kesinlikle abartıların ötesinde çünkü gaza ve frene basabiliyor ve her şey saat gibi oluyor.

Önerilen Okuma | Dogecoin (DOGE), Elon Musk Twitter’ı Satın Aldıktan Sonra %30 Arttı

Twitter’da DOGE

Pek çok Dogecoin takipçisi Musk’ın Twitter’ı satın almasının DOGE’nin temposunu hızlandırmasını bekliyordu. 24 saat kadar sürdü ama heyecan ve ilgi hızla dağıldı.

Twitter’da DOGE kesinlikle dört gözle beklenecek bir şey.

Şu anda Twitter, Bitcoin ve Ethereum kullanarak bahşiş vermeye zaten izin veriyor. Sosyal medya juggernaut ayrıca müşterilerin Ethereum NFT’lerini premium aboneliklerinin bir parçası olarak profil fotoğrafları olarak kullanmalarına olanak tanır.

Dogecoin’in eklenmesiyle müşteriler ödemelerde daha fazla seçeneğe sahip olacak.

Kriptoların çoğu şu anda %3 düştü. Shiba Inu, son 24 saatte %3 ile daha da düştü.

Bu arada, Shiba Inu madeni parası şimdi 0.00002326 $ piyasa değerine ayarlandı. Şu anda kripto dünyası için her şey biraz kasvetli görünüyor ancak daha iyi günler bizi bekliyor.

Featured image from The Motley Fool, chart from TradingView.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort