Axie Infinity, birkaç hafta önce bilgisayar korsanlarının Ronin köprüsüne saldırması ve kripto tarihinin en büyük soygunlarından biri olan 600 milyon doların üzerinde Ether ve USDC’yi ele geçirmesinden sonra yanlış bir nedenle haberlere çıktı. Axie CEO’su Nguyen Thanh Trung, haberi aldığında gözyaşlarına boğulduğunu iddia ederek hack’e ilk kez hitap etti.

Bilgisayar korsanları, çok popüler oyna-kazan (P2E) oyununun geliştiricisi Sky Mavis’in bir Ethereum yan zinciri olan Ronin’den Ethereum’a fon aktarmak için kullandığı Ronin köprüsünü hedef aldı. Sky, temel katman olan Ethereum‘un üzerinde oyun işlemleri yapmak için çok yavaş ve pahalı olduğu için Ronin’i kullanıyor. Saldırıdan bu yana, büyük olasılıkla saldırının arkasında olan Kuzey Kore’ye bağlı bir bilgisayar korsanlığı grubu olan Lazarus da dahil olmak üzere daha fazla bilgi ortaya çıktı.

Perşembe günü bir forumda Nguyen, hack hakkında ilk kez konuştu ve onu en çok kızdıran şeyin bilgisayar korsanlarının açgözlülüğü olduğunu iddia etti.

Baş teknoloji memurum hack hakkında aradığında uçağa biniyordum. Uçak kalkmak üzere olduğu için hemen pek bir şey yapamadım. Hırsızların açgözlülüğünden dolayı üzgün ve kızgındım. Bu, birçok kullanıcının ve yatırımcının parasıdır ve hayatlarını doğrudan etkileyebilir.

Nguyen eve geldiğinde ve ailesinin mutlu olduğunu gördüğünde, gelişen kripto para imparatorluğunun muhtemelen şimdiye kadar karşılaşacağı en büyük darbeyle karşı karşıya olduğunun farkında olmadan, yıkıldığını söylüyor.

Duygularıma hakim olamadım ve gözyaşlarına boğuldum.

Axie CEO’sunun sıradaki hedefi ne?

Sonraki birkaç gün boyunca, en az iki milyon günlük aktif kullanıcı platformun güvenliğindeki soruna öfkelerini dile getirirken, saldırının ardından gelenlerle başa çıkmak için ekibiyle birlikte hiç durmadan çalıştı. Axie CEO’su, o sırada kendisi için en büyük önceliğin ekibinin istikrarı olduğunu söyledi. 30 yaşındaki kullanıcı, ekibinin ileriye doğru yürümesi ve bilgisayar korsanlarının dünyanın en popüler blockchain oyununu çökertme girişimlerine meydan okuması gerektiğine karar verdi.

Ekip üyelerimizin hiçbiri durmak istemedi. İlerlemeye devam etmek için güvenilirliğimizi korumamız ve kullanıcılarımıza geri ödeme yapmamız gerekiyor.

 

 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort