Ethereum alan adı satışları, Vitalik Buterin (vitalik.eth), Paris Hilton (parishilton.eth) ve benzerleri gibi birçok büyük ismin 3 basamaklı alan kimliklerini satın alma yutturmacasına girmesiyle birlikte %2,300 gibi devasa bir seviyeye ulaştı.

Ethereum Name Service (ENS) alan adlarının sahip olduğu ayrıcalık ve basitlik, onu birçok kullanıcı için karşı konulmaz ve çekici kılan şeydir.

Önerilen Okuma | SEC ve Ripple, Yasal Savaşı 2023’e Kadar Uzatmayı Kabul Ediyor; XRP, Vakanın Ağırlığını Alıyor

ENS nedir?

Ethereum Ad Servisleri (ENS), uzun ve hantal kripto adreslerini kısa ve tatlı URL’lere kısaltır. ENS, 2017 yılında kurulan ve merkezi bir hükümeti olmayan Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) kapsamındadır.

Hiçbir şey basitliği yenemez. Ve Ethereum alan adlarının ana satış noktasıdır. ENS alanları, “.eth” ile biten üç ila dört basamaklı adlardır. Okuması ve hatırlaması, uzun ve belirsiz kelime dizilerinden oluşan bir sekmeyi ezberlemek veya tutmak zorunda kalmaktan daha kolaydır.

Her alan adı, diğer normal NFT’ler gibi satılan, basılmış bir NFT’dir.

ENS – Evrensel URL

ENS adlarının, geleneksel Ethereum cüzdanlarını kullanmaya harika bir alternatif olan, merkezi olmayan, basit ve evrensel anahtar veya URL girişleri oluşturmada oyunun kurallarını değiştirdiği söyleniyor.

Birçok ünlü, girişimci ve tanınmış kişi ENS adlarını Twitter kullanıcıları olarak gururla kullanıyor.

ENS adları için minimum sayı üçtür ve birçok kullanıcı için imrenilen sayıdır. Bir ETH cüzdanına yalnızca ENS adlarının kaydedilebileceğini unutmamak önemlidir.

Crypto total market cap at $1.68 trillion on the daily chart | Source: TradingView.com

Salı, satışlar açısından sadece 24 saat içinde yaklaşık 1,3 milyon dolarlık büyük bir artış veya artış gördü.

ENS, 14 Nisan’dan 21 Nisan’a kadar yaklaşık 700.000 dolarlık satışla başladı ve ardından 22-27 Nisan’da 3 milyon dolara yükseldi.

.eth adı kayıtlarında şaşırtıcı bir şekilde %119’luk bir artış oldu.

Önerilen Okuma | Overdrive, Outpace Bitcoin ve Ethereum’da Metaverse Jetonları

Elit Ethereum 10K Kulübü

Sayısal ENS adları da popüler olmuştur. Bazı alıcılar ENS isimlerini, 99.9 ETH karşılığında satın almışlarsa, 999.eth gibi satın aldıkları miktardan sonra satın alırlar. Üç basamaklı ENS adları genellikle 6 ETH veya yaklaşık 17.000 ABD Dolarına eşdeğer olarak belirlenir.

Benzer şekilde, CryptoPunk’ınız 3200 ise, 3200.eth’e çekilirsiniz. Çoğu NFR koleksiyonu sayısaldır, bu nedenle günümüzde sayılardaki ETH adları çok abartılmaktadır.

Numaralandırılmış en çok hasılat yapan NFT koleksiyonları arasında Moonbirds, Bored Apes, Clone X ve Azuki yer alıyor.

Pek çok NFT toplayıcısı, ENS alt alanları hakkında şu anda spekülasyon yapıyor. ENS adlarının yalnızca 10.000 alan adında sabit veya sınırlı bir kaynağı vardır, bu nedenle birçok insan elit ve seçkinlerin bir parçası olmaya devam ederken kendi ENS’lerini almaya çalışıyor. 10k Kulüp.

Featured image from Coin News, chart from TradingView.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum izmir escort